Biuletyn VAT nr 5 / 2017 z 2017-05-05

dodaj do notatnika < [12 / 28] >

Transakcje krajowe

Kiedy wynajem maszyn i sprzętu jest objęty odwrotnym obciążeniem

Problem Czy wynajem podnośnika z operatorem podlega opodatkowaniu w ramach odwrotnego obciążenia? Usługa jest wykonywana przez podwykonawcę dla podatnika VAT czynnego. Jak należy rozliczyć taką usługę? Rada W przedstawionej w pytaniu sytuacji VAT powinien rozliczyć nabywca usługi w ramach mechanizmu odwrotnego obciążenia. Szczegóły w uzasadnieniu. Uzasadnienie Od 1 stycznia 2017 r. na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 8 ustawy o VAT mechanizmem odwrotnego obciążenia objęte jest świadczenie usług wymienionych w poz. 2-48 dodanego z początkiem 2017 r. załącznika nr...