Biuletyn VAT nr 8 / 2017 z 2017-08-05

dodaj do notatnika < [24 / 30] >

Transakcje zagraniczne

Gdzie rozliczyć usługę transportu towarów dla zagranicznego kontrahenta

PROBLEM Usługa transportowa na trasie Rosja-Polska została wykonana dla rosyjskiego kontrahenta. Jaką stawkę należy zastosować - 0% czy NP? Jak rozliczyć taką usługę? RADA Usługa nie podlega opodatkowaniu w Polsce, dlatego nie można stosować stawki 0%. Faktura powinna mieć oznaczenie "odwrotne obciążenie". Szczegóły w uzasadnieniu. UZASADNIENIE Sposób opodatkowania usług transportowych zależy od tego, gdzie znajduje się jego miejsce świadczenia według ustawy o VAT. Z art. 28f ust. 1a ustawy o VAT wynika, że miejscem świadczenia usług transportu towarów na rzecz...