Biuletyn VAT nr 8 / 2017 z 2017-08-05

dodaj do notatnika < [20 / 30] >

Transakcje krajowe

Czy jest możliwe samofakturowanie na rzecz podatnika zwolnionego z VAT

Problem Wynajmuję lokal od podatnika zwolnionego z VAT. Czy samofakturowanie na rzecz takiego podatnika jest możliwe, gdy sam jestem podatnikiem VAT czynnym? Rada Tak, możliwe jest samofakturowanie na rzecz podatnika zwolnionego z VAT. Szczegóły w uzasadnieniu. Uzasadnienie Możliwość samofakturowania przewiduje art. 106d ust. 1 ustawy o VAT. Zgodnie z nim możliwe jest wystawianie faktur w imieniu i na rzecz podatników. Warunkiem jest, aby podmiot mający wystawiać faktury oraz podatnik wcześniej zawarli umowę w sprawie wystawiania faktur w imieniu i na...