Biuletyn VAT nr 12 / 2017 z 2017-12-05

dodaj do notatnika < [21 / 25] >

VAT W BRANŻACH

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku usług prawniczych

PROBLEM Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku zapłaty za usługę prawniczą przed jej wykonaniem? Czy w takiej sytuacji ma zastosowanie wyjątek, o którym mówi art. 19a ust. 8 ustawy o VAT, tj. zastrzeżenie art. 19a ust. 5 pkt 4 ustawy o VAT? A jak jest w przypadku importu tych usług? RADA Termin powstania obowiązku