Biuletyn VAT nr 6 / 2017 z 2017-06-05

dodaj do notatnika < [10 / 22] >

Transakcje krajowe

Jaką stawką opodatkować sprzedaż działek z ogrodzeniem i drogą z kostki brukowej

Problem Czy sprzedaż kawałka działki budowlanej z ogrodzeniem (podmurówka i pręty metalowe) oraz drugiej z kostką brukową (dojazd do budynku) będzie zwolniona z VAT? Jest to odszkodowanie, jakie chce nam zapłacić GDDKiA. Czy w tym wypadku ogrodzenie i kostka będą budowlą i możemy skorzystać z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT? Rada Sprzedaż działki budowlanej z ogrodzeniem nie korzysta ze zwolnienia z VAT, lecz jest opodatkowana VAT według stawki 23%. Ze zwolnienia z VAT - jeżeli spełnione...